Zaplatíte až keď ste s logom spokojní

Zaplatíte až keď ste s logom spokojní

Ako to je vlastne v skutočnosti?

Áno, je potrebná aj záloha

To, že za tvorbu loga zaplatíte až keď ste s výsledkom spokojní, to platí na 100%.
Avšak pred začatím spolupráce od Vás potrebujem aby ste vyplnili formulár a uhradili zálohu formou zálohovej faktúry vo výške 100 €. Zálohová FA je samozrejme plne vratná ak by sme sa na logu nedohodli. Záloha slúži len na to, aby som mal aj ja záruku, že klient myslí naozaj vážne svoju objednávku. Často sa mi stávalo, že som nad logom strávil 3 dni a klient sa už neozval, jednoducho si to rozmyslel a logo nechcel bez akéhokoľvek vysvetlenia a moje 3 dni práce ostali zbytočné.. Preto si myslím, že ak niekto už zaplatí zálohu, tak s logom to myslí vážne a ja sa môžem naplno pustiť do práce. Ale ak by moja tvorba klientovi nevyhovovala ani po XY úpravách a nechcel by ďalej skúšať nové návrhy, v tom prípade sa vieme dohodnúť a zálohu viem vrátiť v plnej výške. Treba si len uvedomiť, že logo je vývoj, kedy sa vytvoria návrhy, tie sa prehodnocujú, prerábajú, upravujú (cena nie je nikdy navýšená ak ide aj o 100 úprav 🙂 ). A keď sa docieli finálne logo s ktorým je klient spokojní, až potom sa vytvorí druhá časť FA a po jej úhrade už len prepošlem podklady. Čo je vlastne to, že zaplatíte až keď ste naozaj spokojní.

Priebeh celej spolupráce

Takže po úhrade zálohovej faktúry sa púšťam do vytvorenia loga. Štandardne to trvá 3-5 dní, ale keďže ide o kreatívnu a tvorivú prácu, niekedy sa môže čas aj natiahnuť. Je opäť potrebné uvedomiť si, že nejde o predaj naskladneného tovaru, ale o vývoj loga.
Vytvorím 3 návrhy loga (niekedy ak mám veľa dobrých nápadov, tak návrhov je viac) a tie preposielam klientovi ako ukážku. Klient môže pokojne pripomienkovať logo a spoločne môžeme upravovať návrhy. Ak by ani jeden návrh úplne nevyhovoval, vytvorím nový ďalší návrh. Cena za úpravy či vývoj nových návrhoch nie je zvyšovaná. Cena za logo je vždy rovnaká.

Ak docielime finálnu verziu loga, s ktorou budete na 100% spokojní, potom vystavím druhú časť faktúry a po jej úhrade pošlem podklady loga (vektorové súbory Ai, Eps, PDF, v 3 farebných odtieňoch CMYK, RGB, PANTONE + logo manuál).

Všetko sú moje vlastné nápady

Všetky logá, ktoré môžete vidieť v mojich referencíach sú moje vlastné myšlienky. Nikdy nevytváram kópie alebo také návrhy, ktoré by pripomínali iné logo. Netvorím ani tuctové myšlienky. Príklad: Ak tvorím logo pre realitnú kanceláriu, tak snažím sa vyhýbať tuctovej myšlienke ako domček v logu. Pretože ak pozriete v Google logá realitných kancelárií „logo real estate“ a nájdete skoro všetky loga s domčekom. Radšej zvolím iný charakteristický znak pre realitnú kanceláriu napríklad podľa charakteru firmy.